Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zima 2023/2024

Podkarpacie: setna rocznica urodzin Pani Bronisławy! *PRZEŻYŁA ROSYJSKĄ KATORGĘ*

Fot. chlopice.pl

PODKARPACIE. Wyjątkowa uroczystość miała miejsce w dniu 29 października 2022 r. Swoje setne urodziny świętowała Pani Bronisława Bajda, mieszkanka Boratyna (powiat jarosławski).

Z tej okazji Wójt Gminy Chłopice Andrzej Homa, sołtys wsi Boratyn Bogusław Dańczuk oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mirosław Buczko złożyli najserdeczniejsze życzenia oraz przekazali kwiaty i pamiątkowy grawerton. Wójt odczytał również szczególne życzenia dla Jubilatki wystosowane pisemnie przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego – czytamy w komunikacie.

Pani Bronisława Bajda urodziła się 26 października 1922 roku w Rudołowicach. Warto nadmienić, że Pani Bronisława jest członkiem Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. W czerwcu 1940 r. przymusowo deportowana do Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich (ZSRR), gdzie przebywała do czerwca 1946 r. Najpierw pracowała na Syberii przy wycince drzew, a potem w Kazachstanie wykonując prace fizyczne na kolei przy rozładunku wagonów. Po powrocie do ojczyzny, cały czas jest mieszkanką naszej gminy – pisze dalej.

Najbliżsi mówią o seniorce, że jest zawsze uśmiechnięta, życzliwa i pełna optymizmu. Recepta naszej Jubilatki na długowieczność brzmi: dużo ruchu, być serdecznym i uczynnym – poinformował Urząd Gminy.

źródło: chlopice.pl