Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Podkarpacie: radni PiS znieśli uchwałę „anty-LGBT”. Znani homoseksualiści uczcili decyzję na Tarnicy

Fot. facebook.com Jakub i Dawid

W tym tygodniu radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego (rządzonego przez Prawo i Sprawiedliwość) uchylili uchwałę „anty-LGBT”. Sejmik przyjął nowe stanowisko zatytułowane „Podkarpacie jako region utrwalonej tolerancji”.

Decyzja spotkała się z negatywnym głosem m.in. polityków Solidarnej Polski. Smutny dziś dzień dla naszego Podkarpacia, gdy sejmik rękami radnych ⁦PiS uchyla uchwałę za Rodziną, Wolnością i Demokracją, ulegając szantażowi urzędników Komisji Europejskiej. I to w Dzień Polskiego Państwa Podziemnego – napisał na twitterze Marcin Warchoł, rzeszowski poseł, wiceminister sprawiedliwości.

Wczorajszą decyzję o zniesieniu strefy wolnej od LGBT w województwie podkarpackim uczciliśmy dzisiaj całusem na szczycie najwyższego szczytu Podkarpacia – Tarnicy! – napisali na Facebooku Jakub, którzy prowadzą blog dawidjakubidawid.pl.