Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Podkarpacie. Mniej turystów w okresie wakacyjnym

Zdjęcie ilustracyjne

W okresie wakacyjnym br. znacznie zmniejszyła się, w porównaniu z ub. rokiem, liczba turystów korzystających z noclegów na Podkarpaciu. Bez wątpienia największy wpływ na taki stan rzeczy miała pandemia wywołana przez koronawirusa COVID-19. Liczba turystów w tym okresie zmniejszyła się w całej Polsce.

W lipcu i sierpniu 2020 roku z turystycznych obiektów noclegowych w województwie podkarpackim skorzystało 236,9 tys. osób, w tym 7,6 tys. turystów zagranicznych. W lipcu było to łącznie 105,6 tys. turystów, a w sierpniu 131,3 tys. turystów.

W okresie wakacyjnym turyści na Podkarpaciu skorzystali z 800,0 tys. noclegów, w tym 17,4 tys. noclegów przypadło na turystów zagranicznych. Liczba turystów korzystających w 2020 roku z turystycznych obiektów noclegowych na Podkarpaciu zmniejszyła się o 25,1% , w porównaniu z tym samym okresem 2019 roku, a liczba turystów zagranicznych spadła ponad 4-krotnie. Znacznie zmniejszyła się także liczba noclegów, o 20,5% ogółem, a turystów zagranicznych ponad 3,5-krotnie.

źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie