Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Podkarpacie: kobieta zginęła w pożarze! Mariuszowi S. grozi dożywocie

Zdjęcie ilustracyjne

Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Leżajsku prowadzone jest śledztwo przeciwko Mariuszowi S. o przestępstwo z art. 148 § 1 kk (zabójstwo) w związku z zaistniałym w nocy z 4 na 5 września 2020 r. w Sarzynie pow. leżajskiego woj. podkarpackiego zdarzeniem związanym z pożarem budynku mieszkalnego i ujawnieniem w jego wnętrzu zwłok Stanisławy S.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż do pożaru budynku mieszkalnego doszło w wyniku wybuchu butli z gazem a podczas zaistniałego zdarzenia w jego wnętrzu przebywał również Mariusz S. W dniu 6 września 2020 r. został skierowany do Sądu Rejonowego w Leżajsku, wniosek o zastosowanie wobec Mariusza S., środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Natomiast ciało Stanisławy S. zostało skierowane na sekcję.

W sprawie podejmowane są dalsze czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności zaistniałego zdarzenia w tym potwierdzenie okoliczności związanych z udziałem w nim Mariusza S. Za zarzucane Mariuszowi S. przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie