Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Podkarpacie. Fala powodziowa zniszczyła wyposażenie szkoły. Trwa zbiórka!

Fot. zrzutka.pl

Fala powodziowa, która 26.06.2020 r. objęła budynek Szkoły Podstawowej w Albigowej (gmina Łańcut) poważnie uszkodziła m.in. infrastrukturę zewnętrzną (całkowite zalanie nowego boiska wielofunkcyjnego, boiska trawiastego). Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka zorganizowana przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej. Celem jest zebranie 30 tysięcy złotych. 

W związku z falą powodziową, która 26.06.2020 r. objęła budynek Szkoły Podstawowej w Albigowej oraz poważnie uszkodziła infrastrukturę zewnętrzną (całkowite zalanie nowego boiska wielofunkcyjnego, boiska trawiastego, a także całego terenu sąsiadującego z salą gimnastyczną, uszkodzenie ogrodzenia terenu szkoły od strony południowej i wschodniej, zniszczenie chodnika biegnącego wzdłuż szkoły, niebezpieczne nachylenie ogrodzenia betonowego) zalaniu uległy pomieszczenia znajdujące się na najniższej kondygnacji budynku sali gimnastycznej na wysokość ok. 1,20 m (siłownia ze sprzętem do ćwiczeń, sala pingpongowa z wyposażeniem,  pomieszczenia gospodarcze ze znajdującym się w nich nowym sprzętem nagłaśniającym i mikrofonami bezprzewodowymi). Całkowitemu uszkodzeniu uległy zgromadzone w jednej z sal podręczniki szkolne przeznaczone dla uczniów klas 4-8 do użytku w roku szkolnym  2020/2021 – poinformowała na portalu zrzutka.pl Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Albigowej.

Link do zbiórki znajduje się TUTAJ.

źródło: zrzutka.pl