Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Podkarpacie. Dwaj Azerowie zatrzymani na granicy

Fot. strazgraniczna.pl

Funkcjonariusze SG z placówki w Wojtkowej zatrzymali dwóch obywateli Azerbejdżanu, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy. Wcześniej bezskutecznie usiłowali dostać się do Polski przez kolejowe przejście graniczne. Jak ustalono, są niepożądani w państwach UE.

Zdarzanie miało miejsce w niedzielę (7 listopada) na odcinku granicy państwowej, za który odpowiada placówka SG w Wojtkowej. Funkcjonariusze patrolujący okolicę Kwaszeniny (pow. bieszczadzki) ujawnili ślady nielegalnego przekroczenia granicy. Po kilku minutach ujawnili dwóch mężczyzn oddalających się od linii granicy w głąb kraju.

Mężczyźni w wieku 35 oraz 36 lat mieli przy sobie dokumenty potwierdzające tożsamość i azerskie pochodzenie. Jak ustalono, zaledwie kilka dni wcześniej usiłowali wjechać do Polski międzynarodowym pociągiem z Ukrainy. Wtedy wydano im decyzje o odmowie wjazdu. W przeszłości byli deportowani z Niemiec i ten kraj zastrzegł ich jako osoby niepożądane w państwach EU.

W trakcie przesłuchania zeznali, że i tym razem planowali dotrzeć do Niemiec. Trwają czynności zmierzające do przekazania cudzoziemców z powrotem na Ukrainę w ramach umowy o readmisji.

źródło: strazgraniczna.pl