Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Podkarpacie. 61-latek chciał spalić dom, w którym przebywała jego rodzina!

Zdjęcie ilustracyjne

REGION. 61-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego chciał spalić dom, w którym przebywała jego rodzina. Mężczyzna kilka godzin po zdarzeniu został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Dubiecku. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi areszt.

W miniony czwartek, około godz.15 funkcjonariusze otrzymali informacje, że w jednej z miejscowości gminy Krzywcza mężczyzna podłożył ogień na klatce schodowej. W tym czasie w domu przebywała jego była żona z córką i dwiema wnuczkami. Na szczęście wszyscy domownicy zdążyli opuścić budynek, a strażacy ugasili pożar.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Mężczyzna po kilku godzinach został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Sprawca usłyszał zarzuty. Na wniosek Prokuratury Sąd Rejonowy w Przemyślu zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl