Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Telefony komórkowe_kreacje_świąteczne - zobacz na Ceneo

Podkarpacie: 60-latek nękał byłą żonę i małoletniego syna!

Prokuratura Rejonowa w Ropczycach skierowała akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi Z. – 60-letniemu mieszkańcowi Ropczyc, oskarżonemu o uporczywe nękanie byłej żony i małoletniego syna oraz niestosowanie się do orzeczonego wyrokiem Sądu Rejonowego w Ropczycach zakazu zbliżania i kontaktowania się do pokrzywdzonych, tj. popełnienia przestępstwa z art. 190 a § 1 kk i art. 244 kk w z w. z art. 12 § 1 kk przy zast. art. 11 §2kk.

Oskarżony po odbyciu orzeczonej wobec niego kary 2 lat pozbawienia wolności za przestępstwo znęcania, nie stosował się do zakazu zbliżania do pokrzywdzonych oraz kontaktowania z nimi i powrócił w pobliże zamieszkania pokrzywdzonych, gdzie w okresie od października 2019 roku uporczywie nękał pokrzywdzonych oraz notorycznie łamał orzeczony zakaz sądowy.

W toku postępowania w listopadzie 2019 roku zastosowano wobec Zbigniewa Z. środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, do którego oskarżony się nie stosował. Wobec eskalacji negatywnych zachowań oraz wobec braku stawiennictwa na wezwania, Prokuratura Rejonowa w Ropczycach wystosowała wniosek o zastosowanie izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy i wniosek ten został 18 grudnia 2019 roku uwzględniony przez Sąd.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego podejrzany przyznał się częściowo do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa, jednakże złożył wyjaśnienia sprzeczne z ustalonym stanem faktycznym. Oskarżonemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie