Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Podkarpacie: 57-latek ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZINĄ! Jest areszt dla mężczyzny

wiadomości rzeszów
Zdjęcie ilustracyjne

PODKARPACIE. Sąd Rejonowy w Łańcucie zastosował areszt tymczasowy wobec 57-letniego mieszkańca gminy Czarna. Mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się nad rodziną. Teraz najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W poniedziałek policjanci interweniowali wobec 57-letniego mieszkańca gminy Czarna. Nietrzeźwy mężczyzna wszczął w domu awanturę, w trakcie której groził domownikom pozbawieniem życia poprzez podpalenie domu. Agresywny 57-latek został zatrzymany przez policjantów i trafił do policyjnego aresztu.

Jak ustalili funkcjonariusze, nie był to pierwszy przypadek przemocy domowej w tej rodzinie. Mężczyzna od dłuższego czasu nadużywa alkoholu i znęca się nad członkami swojej najbliższej rodziny. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy policjanci przekazali prokuratorowi, który na jego podstawie skierował do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla 57-latka. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

Zjawisko przemocy domowej jest jednym z podstawowych zagrożeń dla rodziny. Jej sprawca wykorzystując przewagę siły działa przeciwko innym domownikom, naruszając ich prawa i dobra osobiste, powodując cierpienie i szkody. Bardzo często świadkami, a także ofiarami przemocy są dzieci. Dlatego tak ważne jest aby zgłaszać każdy przypadek przemocy domowej. Pamiętajmy, że każdy ma prawo czuć się bezpiecznie. Nie wstydźmy się szukać pomocy. Zareagujmy nim będzie za późno.

źródło: policja.pl