Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Pociąg relacji Przemyśl – Rzeszów obrzucany kamieniami i petardami

Wyjątkową bezmyślnością okazali się czterej chłopcy w wieku od 12 do 14 lat oraz dwie dziewczyny w wieku 13 i 14 lat którzy obrzucili pociągi kamieniami oraz petardami. Na szczęście żadnemu z pasażerów oraz drużynom konduktorskim nic się nie stało.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 21 grudnia br. około godz. 14:50.  Sześcioro nieletnich obrzuciło kamieniami i petardami pociąg relacji Przemyśl – Rzeszów oraz Bydgoszcz – Przemyśl. Do zdarzenia doszło w Przemyślu w rejonie Kamiennego Mostu.

Niezwłocznie po otrzymaniu informacji nt. niebezpiecznej sytuacji na miejsce zdarzenia udali się funkcjonariusze Grupy Operacyjno – Interwencyjnej Straż Ochrony Kolei w Przemyślu. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze SOK zastali sześcioro nieletnich. Po wylegitymowaniu okazało się, że są to osoby w wieku od 12 do 14 lat.

Poniesione straty przez przewoźników Przewozy Regionalne oraz PKP Intercity zostaną oszacowane w późniejszym terminie. O sprawie powiadomiono Policję której to przekazano nieletnich. Całą sytuację można określić krótko: – To wszystko mogło się skończyć katastrofą kolejową.

Teraz małoletnimi przestępcami zajmie się Policja i Sąd dla nieletnich, który rozstrzygnie kto trafił petardami, a kto kamieniami w przejeżdżające pociągi.

(ip)