Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Pobili i okradli 55-letniego mężczyznę. Za rozbój grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności

Fot. policja.pl

REGION. Policjanci z wydziału kryminalnego jarosławskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Sprawcy zostali zatrzymani tuż po tym jak pobili i okradli pokrzywdzonego. Decyzją prokuratora obaj zostali objęci policyjnym dozorem oraz zakazem opuszczania kraju. Za rozbój grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego jarosławskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Do zdarzenia doszło w piątek na terenie jednego z placów parafialnych w Jarosławiu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że  do 55-letniego mieszkańca gminy Chłopice podeszło dwóch mężczyzn, którym towarzyszyła kobieta. Mężczyźni zaczepili pokrzywdzonego, uderzyli go w twarz, a następnie zabrali mu telefon komórkowy oraz pieniądze, po czym oddalili się z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze po uzyskaniu informacji o zdarzeniu, rozpoczęli poszukiwania sprawców. Kilka godzin po zgłoszeniu jarosławscy kryminalni ustalili tożsamość sprawców i zatrzymali 26 i 45 latka, mieszkańców Jarosławia, którzy odpowiadali rysopisowi podanemu przez pokrzywdzonego. Podczas przeszukania u kobiety towarzyszącej mężczyznom policjanci znaleźli telefon.

Wykonane w sprawie czynności pozwoliły na przedstawienie sprawcom zarzutów. Decyzją prokuratora obaj zostali objęci policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju. O ich dalszym losie zdecyduje sąd. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl