Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zima 2023/2024

PILNE! Zderzenie samochodu z pociągiem!

Fot. policja.pl

PODKARPACIE. Wczoraj nad ranem policjanci pracowali w Przemyślu na ul. Lwowskiej, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Jak ustalili funkcjonariusze doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem towarowym. 71-letni kierujący daewoo wjechał w nadjeżdżający początek składu pociągu. Nikt nie odniósł obrażeń.

Wczoraj około godz. 3:30, funkcjonariusze zostali powiadomieni o zderzeniu samochodu osobowego marki Daewoo z pociągiem towarowym. Z ustaleń  funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem mężczyzna poruszał się od strony Przemyśla do miejscowości Hurko. Pociąg towarowy w tym czasie przemieszczał się po torowisku od Medyki do miejscowości Krówniki. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym kierujący daewoo w wyniku niezastosowania się do poleceń dróżnika kolejowego, wjechał w początek składu – bok lokomotywy. Skład liczył 700 metrów długości, w tym 2 lokomotywy i 50 wagonów. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Uczestnicy byli trzeźwi. Kierujący daewoo został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł.

Przemyscy policjanci po raz kolejny przypominają , że zbliżając się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżając przez przejazd pamiętajmy:

•    nigdy nie wjeżdżaj na przejazd, gdy sygnalizacja miga na czerwono,
•    zawsze zatrzymuj się przed znakiem STOP, aby upewnić się, że nie nadjeżdża pociąg,
•    nigdy nie próbuj „zdążyć” przed nadjeżdżającym pociągiem,
•    nie wjeżdżaj na przejazd przy zamykających się lub otwierających rogatkach,
•    nigdy nie omijaj zamkniętych półrogatek,
•    nigdy nie wjeżdżaj na przejazd, kiedy nie masz możliwości kontynuowania jazdy.

źródło: policja.pl