Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Pijana matka opiekowała się małymi córeczkami

Zdjęcie ilustracyjne

Niespełna promil alkoholu w organizmie miała 30-letnia kobieta, która opiekowała się dwójką małych dzieci. Interweniujący policjanci przekazali dziewczynki pod opiekę bliskiej rodziny. 30-latka za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

W  sobotę po godz. 19, tarnobrzescy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że pijana kobieta opiekuje się dwójką małych dzieci. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań, na tarnobrzeskim osiedlu Przywiśle. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Po wejściu do mieszkania zastali w nim kobietę, jej mowa była bełkotliwa i niespójna. Okazało się, że jest to 30-letnia mieszkanka Tarnobrzega. Obok w pokoju przebywały dwie jej córki, w wieku 2 i 8 lat. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości matki. Badanie wykazało w jej organizmie 0,88 promila alkoholu. 30-latka oświadczyła policjantom, że piła alkohol nad ranem, gdy wróciła z pracy.

Policjanci przekazali dzieci pod opiekę bliskiej rodziny. Matka dziewczynek za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem. Pamiętajmy, że nietrzeźwi rodzice i opiekunowie narażają dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. W przypadku, gdy na sprawcy ciąży szczególny obowiązek opieki, przestępstwo takie zagrożone jest surowszą karą, nawet do 5 lat pozbawienia wolności -informuje Policja.

źródło: policja.pl