Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Oszukiwali kupujących sprzęt RTV i AGD. Apel policji!

RZESZÓW. Funkcjonariusze policji poszukują osób, które zostały oszukane przy zakupach sprzętu RTV i AGD poprzez serwis internetowy: WWW.PRITOM.PL. Podejrzani wprowadzali w błąd co do zamiaru i możliwości dostarczenia zakupionych towarów. Z kolei kontakt ze sklepem był niemożliwy. Dotychczasowe działania policji pomogły ustalić podejrzanych i przedstawić im zarzuty.

Sprawa ma swój początek w grudniu 2017 roku od zawiadomienia klienta, który nie otrzymał zamówionego towaru (telefon komórkowy). Próby kontaktu ze sklepem, w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji były bezskuteczne.

Wielu pokrzywdzonych

Kwestią ustalenia podejrzanych, zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą rzeszowskiej policji. Zbiorcze postępowanie przygotowawcze w powyższej sprawie nadzorowane jest aktualnie przez Prokuraturę Rejonową w Rzeszowie. Do tej pory policjanci przyjęli już zawiadomienia od wielu osób na terenie całego kraju.

Wyjaśniający sprawę policjanci ustalili osoby, które są zamieszane w to oszustwo. Są nimi dwaj mieszkańcy Rzeszowa. Jako pierwszy zatrzymany został 30-latek. Pełnił rolę tzw. słupa, którego dane posłużyły do założenia sklepu internetowego. Kilka dni później policjanci zatrzymali także drugiego podejrzanego 29-latka, który prawdopodobnie był pomysłodawcą przestępstwa. Mężczyźni usłyszeli już pierwsze zarzuty. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, sąd zastosował wobec 29-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Jeśli jesteś ofiarą tego oszustwa

Nad wyjaśnieniem sprawy pracują rzeszowscy policjanci. Osoby, które kupowały sprzęt przez stronę WWW.PRITOM.PL i zostały oszukane tj. wpłaciły pieniądze, ale nie otrzymały towaru lub zwrotu gotówki, proszone są o zgłaszanie tego faktu na policję. Zawiadomienia w przedmiotowej sprawie należy składać w najbliższej miejscu zamieszkania jednostce policji ? informują funkcjonariusze.

Do złożenia zawiadomienia niezbędne będą w szczególności następujące dokumenty:

  • potwierdzenie dokonania przelewu
  • wydruki prowadzonej korespondencji