Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

„Opozycja powinna do końca roku ustalić, jak pójdzie do wyborów”

„Jarosław Gowin na pewno nie będzie na liście Platformy czy Koalicji Obywatelskiej” – mówił Tomasz Siemoniak w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM. Wiceprzewodniczący PO uważa jednak, że jeśli inne partie opozycyjne będą chciały przyjąć lidera Porozumienia na swoje listy, Platforma nie będzie protestować.

Nawet jeśli Donald Tusk jeszcze niedawno deklarował, że Gowin znajdzie się po wyborach po stronie rozliczanych a nie rozliczających. „To miało kontekst taki, czy on ma być przyjęty jako jeden z liderów opozycji demokratycznej i czy ma kandydować z KO czy PO. Myślę, że to o jeden most za daleko” – powiedział Siemoniak.

Zdaniem wiceszefa Platformy opozycja powinna ustalić jeszcze w tym roku kształt, w jakim pójdzie do przyszłorocznych wyborów. „Donald Tusk nalega na to, żeby do końca tego roku zamknąć te rozmowy. Wydaje się, że inni liderzy opozycji myślą podobnie. Kampania będzie długa i trzeba wiedzieć, kto z kim i jak się nazywamy” – mówił Siemoniak.

W rozmowie padło też pytanie o to, kto w tym roku powinien otrzymać Pokojową Nagrodę Nobla. „Prezydent Ukrainy czy sama Ukraina powinna dostać. To oczywista oczywistość” – stwierdził Siemoniak.

Więcej na RMF24.pl