Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Ogrzewanie na podczerwień – co warto wiedzieć?

Fot. Materiały reklamowe

Ogrzewanie na podczerwień w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularne. Jest ono bardzo ciekawą alternatywą dla innych źródeł ciepła.

Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat tego systemu grzewczego oraz z jego głównymi zaletami.

Ogrzewanie na podczerwień – jak działa?

Ogrzewanie na podczerwień bije w ostatnim czasie rekordy popularności. Można je wykorzystywać w formie żarówek, specjalnej folii grzewczej lub paneli. Nie grzeją one powietrza, tak jak ma to miejsce w przypadku innych rozwiązań, ale przedmioty, które spotykają na swojej drodze. Dzięki temu temperatura równomiernie roznosi się po pomieszczeniu bez względu na wysokość.

Promienie podczerwone działa także na osoby, które znajdują się w pomieszczeniu, co właściwie od razu poprawia ich komfort grzewczy. Jest to bardzo komfortowe, ponieważ wnętrza dzięki tej metodzie ogrzewania utrzymują pożądaną i przyjemną temperaturę bez efektu nieprzyjemnego zaduchy.

Ogrzewanie domu na podczerwień można zamontować w praktycznie dowolnym miejscu, ponieważ nie jest zależne od rur czy innych instalacji. Metoda ta stała się popularniejsza, kiedy zaczęto stosować płaskie panele grzewcze, które pozwalają na bezstratną emisję cieplną.

Dlaczego warto zdecydować się na ogrzewanie na podczerwień?

W związku z aktualną sytuacją na świecie, można spodziewać się z niedługim czasie znacznego wzrostu cen surowców, dlatego wielu inwestorów planuje zmienić rodzaj ogrzewania. W takiej sytuacji instalacja na podczerwień to świetne rozwiązanie! Jej montaż jest bardzo szybki i prosty – nie ma potrzeby kucia podłogi czy ścian, ani przeprowadzania innych, inwazyjnych prac.

Kolejną ważną kwestią przemawiającą za tym wariantem jest wydajność, która przewyższa tradycyjne rozwiązania nawet o 30%. Podczerwień równomiernie ogrzewa zarówno sufity jak i podłogi. Przy czym koszty z jakimi trzeba się liczyć są naprawdę niewielkie. Instalacja na podczerwień uchodzi za jeden z najtańszych systemów ogrzewania. W tej kwestii przebija nawet niezwykle popularną w ostatnim czasie pompę ciepła!

Mówiąc o zaletach podczerwieni warto też wspomnieć, że jest to rozwiązanie trwałe i solidne. Dobrze wykonana instalacja działa bez zarzutów przez wiele lat, nie ma także obawy, że coś z niej się będzie ulatniało, wyciekało, czy że stanie się ona źródłem pożaru. Jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne. Może być wykorzystywane zarówno w nowym budownictwie jak i podczas remontów starszych budynków. Ogrzewanie elektryczne to rozwiązanie przyszłościowe.

źródło: artykuł sponsorowany