Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Od jutra Kongres 590. Będą Andrzej Duda, Joanna Jędrzejczyk i Kamil Bednarek

RZESZÓW/JASIONKA. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena w dniach 16-17 listopada br. odbędzie się Kongres 590. To bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w kraju.

Do pod rzeszowskiej Jasionki przyjadą osoby związane m.in. z polityką, biznesem oraz nauką. Organizatorzy spodziewają się około 3 tys. uczestników wydarzenia. Na pierwszy dzień Kongresu zaplanowano koncert Kamila Bednarka.

Kto zabierze głos?

Wśród prelegentów Kongresu 590 znalazły się m.in. osoby pełniące najważniejsze funkcje w państwa. Andrzej Duda ? Prezydent RP, Beata Szydło ? Premier RP, Jarosław Gowin ? Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Piotr Gliński ? Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa narodowego. Prelegentem został także Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Gościem specjalnym Kongresu 590 będzie m.in. mistrzyni organizacji Ultimate Fighting Championship w wadze słomkowej ? Joanna Jędrzejczyk.

Tematy o których będą rozmawiać

Nie zabraknie omawiania kwestii, które są aktualnie bardzo ważne. Są to m.in. rozwój MSP, energetyka, projekty infrastrukturalne, czy system podatkowy. Podczas dwudniowego Kongresu znajdzie się także miejsce na tematy nieco luźniejsze np. na ?Forum Polskiego Futbolu 2017?, oraz kwestie związane z rozwojem start-upów, które w ostatnim czasie w Polsce stają się coraz częściej zauważane zarówno przez władze państwowe, jak i inwestorów prywatnych.

Kongres 590 to także czas na przeprowadzenie ?Sesji specjalnych?. W ramach tej części wydarzenia zaplanowano poruszenie różnorodnych tematów. W ten sposób zauważone przez organizatorów zostały m.in. kwestia przebudowy demokratycznego kapitalizmu oraz współpraca z organizacjami pozarządowymi.