Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

OC drożeje. To może być początek lawiny!

Zdjęcie ilustracyjne

To może być początek lawinowych wzrostów cen polis OC. W październiku, po wielu miesiącach spadków, średnia cena obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu wzrosła i wynosi 501 złotych – wynika z najnowszego raportu RMF FM i Rankomat.pl. Eksperci przewidują, że po latach taniego OC idą wysokie podwyżki. Możliwe, że powtórzy się scenariusz z 2016 roku, gdy składki wzrosły lawinowo – mówi w RMF FM Daniel Bartosiewicz z Rankomat.pl.

Jeszcze w lipcu, w porównaniu rok do roku, OC było tańsze o 17,5 proc. Dziś to już tylko 13 proc., choć to inflacyjny ewenement – jeden z niewielu produktów, który jest tańszy. Tendencje są jednak zauważalne, a branża jest na skraju rentowności.

„Należałoby się spodziewać większych podwyżek cen w nadchodzącym czasie” – uważa ekspert Rankomat.pl Daniel Bartosiewicz. „Składki OC w październiku wzrosły średnio jedynie o 2 złote, ale jest to przerwanie stagnacji, trwającej od czerwca. Przez kilka miesięcy ceny utrzymywały się na równym poziomie poniżej 500 złotych, by w październiku wrócić powyżej 500 zł” – dodaje.

Więcej na RMF24.pl