Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Nowy wariant koronawirusa w Wielkiej Brytanii. Jak zareaguje polski rząd?

Nowy wariant koronawirusa w Wielkiej Brytanii. Jak zareaguje polski rząd?

Sytuacja epidemiczna na Wyspach Brytyjskich w kontekście powrotu na święta Polaków tam pracujących ma być omawiana podczas jutrzejszego posiedzenia rządowego zespołu zarządzania kryzysowego – dowiedział się reporter RMF FM. Rząd w Londynie ogłosił lockdown czwartej kategorii w pięciostopniowej skali.

Przeanalizowane mają zostać zagrożenia związane z przylotem do Polski setek, jak nie tysięcy naszych rodaków.

Rozmowy mają dać odpowiedź na pytanie, czy potrzeba w jakiś sposób ograniczyć przyloty z Wielkiej Brytanii albo wprowadzić ograniczenia dla przylatujących stamtąd osób.

Jak usłyszał dziennikarz RMF FM Krzysztof Zasada, wczoraj były już robocze konsultacje w tej sprawie z rządowymi ekspertami medycznymi. Wiadomo też, że jutro zostanie opublikowane po wewnętrznych konsultacjach nowe rozporządzenie przewidujące kolejne obostrzenia, które mają obowiązywać od 28 grudnia.

Z informacji, które uzyskał nasz reporter wynika, że jego zapisy potwierdzają w całości plany, o których w zeszłym tygodniu informował rząd. Konsultacje nie spowodowały istotnych zmian w tym dokumencie.

więcej na www.rmf24.pl