Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Nowy marszałek Senatu: dziś wystąpię z przesłaniem w mediach publicznych

„Dziś wystąpię z przesłaniem w mediach publicznych. Sam sobie je napisałem. Jesteśmy umówieni na nagranie” – zapowiedział w Porannej rozmowie w RMF FM marszałek Senatu Tomasz Grodzki. „Złożyliśmy oczekiwanie, żeby to była telewizja publiczna dostępna w kraju” – dodał gość Roberta Mazurka.

Pytany, czy liczy się z tym, że zamiast TVP1 będzie to TVP Info, odpowiedział: „Może być, ale to nie zależy ode mnie, nie potrafię tego wymusić”.

Grodzki mówił też, że rozmawiał już z marszałek Sejmu Elżbietą Witek. „Była to rozmowa kurtuazyjna, do kobiety wypada iść na pierwszą wizytę z kwiatami, była ukierunkowana głownie na stronę praktyczną, współpracy Sejmu i Senatu” – relacjonował. Tomasz Grodzki podkreślał też, że stanowisko marszałka Senatu traktuje jako misję i służbę.

Dopytywany o prawybory w PO, marszałek przyznał, że nie jestem aktualnie zorientowany na jakim są etapie. „Ale ten proces się toczy” – zapewnił. Dodał też, że ma ambiwalentne zdanie na temat ich przeprowadzenia.

Całość rozmowy na RMF24.pl.