Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Nowy komendant podkarpackiej policji. Kim jest Henryk Moskwa?

Fot. twitter.com/ MSWiA

RZESZÓW. 8 grudnia (piątek) br. na stanowisko podkarpackiego komendanta wojewódzkiego policji powołany został mł. insp. Henryk Moskwa.

Henryk Moskwa dotychczas pełnił funkcję komendanta policji w Jarosławiu. Akt powołania wręczył sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński. Z kolei decyzję o powołaniu Henryka Moskwy na w/w funkcję podjął minister spraw wewnętrznych i administracji.

Nowy szef podkarpackich policjantów urodził się w Pruchniku. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. W 1992 r. rozpoczął służbę w policji oraz naukę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. W 1996 r. trafił do pionu kryminalnego jarosławskiej komendy. Z tą jednostką związał swoje zawodowe życie. Początkowo pracował jako asystent i specjalista, następnie  zajmował już stanowiska kierownicze.

W latach 2009-2015 był naczelnikiem wydziału kryminalnego, a od listopada 2015 r. zastępcą komendanta powiatowego w Jarosławiu. Od stycznia 2016 r. sprawował funkcję komendanta powiatowego policji w Jarosławiu.