Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Nowy e-book pt. „Zagadki przeszłości. Przygody Maćka w Rzeszowie”

Fot. rzeszow.pl

RZESZÓW. Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin wydało e-booka pt. „Zagadki przeszłości. Przygody Maćka w Rzeszowie”, który jeszcze we wrześniu zostanie bezpłatnie przekazany do rzeszowskich placówek edukacyjnych. Książkę będzie można także ściągnąć ze strony www.psar.pl w różnych formatach.

Niewiele osób o tym wie, ale w 2016 roku zespół rzeszowskich naukowców i inżynierów zbudował wehikuł czasu. Prof. Stanisław Rotkiewicz z Politechniki Rzeszowskiej, kierownik tego projektu, postanowił zachować odkrycie w tajemnicy do czasu, jak mówi, „aż nasza machina zostanie w pełni przetestowana pod względem skuteczności i bezpieczeństwa”. I rzeczywiście, jego podwładni wykazali się dużą dyskrecją. Jak się dowiedzieliśmy, nawet swoim najbliższym krewnym nie zdradzili, nad czym pracują.

W świetle tych doniesień musi zaskakiwać informacja, że pierwszą osobą z zewnątrz, która skorzystała z wehikułu czasu, był Maciej Kamiński, w owym czasie 10-letni uczeń jednej z rzeszowskich szkół. Wychowawczyni Maćka powiedziała nam, że to chłopiec inteligentny, zaradny, ale i niepokorny. „Trzeba na niego uważać” stwierdziła, „bo nigdy nie wiadomo, czy właśnie ma czymś zabłysnąć, czy wpaść w kłopoty.”

Wciąż nie wiadomo, jak Maciek odnalazł wehikuł czasu i gdzie się przeniósł po tym, jak go uruchomił. Prof. Rotkiewicz uspokaja jednak, że już wkrótce wszystkie informacje na ten temat zostaną upublicznione. „Współpracujemy z pewną rzutką organizacją o nazwie Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin” powiedział doświadczony naukowiec. „Uznaliśmy, że ci ludzie interesująco opiszą przygody Maćka Kamińskiego. Serdecznie polecam więc książkę, bo to i wciągająca lektura, i piękna lekcja historii.”

Książka autorstwa Jana Markovicia składa się z 4 części, które zilustrował Marcin Stachów. W lekki i przyjemny sposób pokazuje ona dzieciom i młodzieży historię rozwoju Rzeszowa, począwszy od lokacji miasta w XIV wieku.

źródło: rzeszow.pl