Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Nieoficjalnie: wiemy, kto będzie kandydatem PiS na prezydenta Rzeszowa. „Mam kompetencje i predyspozycje”

Ewa Leniart, podkarpacki wojewoda, powalczy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości o fotel prezydent Rzeszowa – dowiedzieli się nieoficjalnie dziennikarze RMF FM. Decyzja ma zostać potwierdzona na początku przyszłego tygodnia. „Jestem osobą, która posiada kompetencje i predyspozycje do tego” – stwierdziła w RMF FM Ewa Leniart zapytana o to, czy jest gotowa wystartować w wyborach.

„Minister Marcin Warchoł zadeklarował na konferencji prasowej z udziałem ustępującego podówczas prezydenta Tadeusza Ferenca, że jego partią jest Rzeszów. Nie wiem, czy uzgodnił to z mieszkańcami Rzeszowa – mam nadzieję, że tak. Nie złożył wprawdzie legitymacji partyjnej” – mówiła w RMF FM Ewa Leniart – wojewoda podkarpacki, pytana o zbliżające się wybory na prezydenta Rzeszowa. „To jest zupełnie normalne, że każda partia wystawia swojego kandydata, zwłaszcza, jeżeli chodzi o tak ważne miasto jak Rzeszów.

Zdajemy się na wybór i mądrość mieszkańców Rzeszowa. Mieszkańcy ocenią, kto daje rękojmię rozwoju miasta. Tożsamość każdej z partii, które są w koalicji, będzie zachowana w momencie, gdy każdy będzie miał własnego kandydata” – zapewniła, odnosząc się do sugestii, że zamiast jednego wspólnego kandydata, partie tworzące Zjednoczoną Prawicę wystawią trzech różnych polityków do walki o władzę w stolicy Podkarpacia.

Więcej na RMF24.pl