Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Niedzielski: Nie ma żadnego rejestru ciąż. To polityczna hucpa

Zdjęcie ilustracyjne

„Nie ma żadnego rejestru ciąż. To jest tylko i wyłącznie polityczna hucpa – robienie z tego sensacji. Mamy zwykłe przejście  z papieru na cyfrowe kartoteki” – przekonywał w Porannej rozmowie w RMF FM Adam Niedzielski, pytany o powstający ‘rejestr ciąż’. Chodzi o nowelizację rozporządzenia o Systemie Informacji Medycznej autorstwa resortu zdrowia.

Opozycja zarzuca rządowi, że chce stworzyć ‘rejestr ciąż’ po to, by kontrolować Polki. Zdaniem polityków ten rejestr umożliwi prokuraturze karanie tych kobiet, które zdecydują się na aborcję np. za granicą.

Adam Niedzielski w rozmowie z Robertem Mazurkiem stanowczo zaprzeczył. „W tym jest oczywista polityczna kalkulacja opozycji, że jeżeli jest temat, który budzi ogromne publiczne emocje, to można taką interpretację przedstawić, która robi sensację” – przekonywał szef resortu zdrowia.

Więcej na RMF24.PL