Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

NIECODZIENNE! Włamywacz wpadł, ponieważ zgubił kluczyki do swojego auta

Fot. policja.pl

Przemyscy policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który włamywał się do piwnic sąsiadów. Mężczyzna został zatrzymany następnego dnia po włamaniu, bo podczas ucieczki z miejsca zdarzenia, zgubił kluczyki do swojego samochodu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny przemyskiej komendy, w nocy z 2 na 3 września br., został powiadomiony o włamaniu do piwnicy w bloku w Przemyślu. Pod wskazany adres natychmiast skierował patrol. Funkcjonariusze ustalili, że z piwnicy zgłaszającego nic nie zginęło, uszkodzona została tylko kłódka i skobel w drzwiach. Podczas wykonywania czynności, policjanci ujawnili, że kolejne 3 piwnice oraz drzwi do pomieszczenia gospodarczego, także mają uszkodzone zabezpieczenia. Właściciele wszystkich piwnic sprawdzili pomieszczenia i stwierdzili, że nic im nie zginęło, a jedynie maja uszkodzone skoble i kłódki w drzwiach, natomiast właścicielka pomieszczenia gospodarczego stwierdziła brak roweru o wartości 1200 zł.

Pracująca na miejscu grupa zabezpieczyła miejsce zdarzenia oraz odnalazła skradziony rower, który stał w innej klatce tego samego bloku.

Policjanci ustalili również, że jedna z mieszkanek bloku słyszała hałas, dochodzący z piwnic po godz: 2 w nocy i zeszła by sprawdzić co się stało. Gdy zauważyła otwarte główne drzwi prowadzące do pomieszczeń piwnicznych, zamknęła je. Po powrocie do mieszkania usłyszała dźwięk tłuczonego szkła wiec wyszła na balkon i zauważyła mężczyznę, który oddalał się w stronę ul. Rzecznej. Policjanci sprawdzili ten trop i podczas penetracji terenu znaleźli kluczyki do samochodu. Ustalili od jakiego pojazdu pochodzą i szybko znaleźli jego właściciela.

33-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Przyznał się do winy, jednak twierdził, że tamtej nocy był pijany i wyłamywał kłódki, bo szukał swojej piwnicy i swojego roweru. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

źródło: policja.pl