Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Nie żyje Dawid Kostecki. Jaka była przyczyna śmierci?

Nie żyje Dawid Kostecki. Urodzony w Rzeszowie bokser to interkontynentalny mistrz federacji WBA w wadze półciężkiej, młodzieżowy mistrz świata WBC oraz mistrz WBF, WBFed i IBC w wadze półciężkiej. Informacja o śmierci Kosteckiego pojawiała się dzisiaj nie tylko w lokalnych, ale też ogólnokrajowych mediach.

Powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem. Uniemożliwiło to natychmiastową reakcję współosadzonych – poinformowała ppłk Elżbieta Krakowska, Rzecznik Prasowy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej. Zaalarmowani funkcjonariusze Służby Więziennej reanimowali mężczyznę do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Niestety, ekipie pogotowia nie udało się uratować skazanego – dodała Elżbieta Krakowska, cytowana przez portal WP Sportowe Fakty.

2 sierpnia 2019 roku nad ranem w celi Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka popełnił samobójstwo. Z żoną Edytą miał czterech synów.