Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Nie żyje biskup pochodzący z Podkarpacia!

Zdjęcie ilustracyjne

W czwartek 9 września 2021 r. odszedł po długiej chorobie biskup senior Marian Duś w latach 1986-2013 biskup pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej.

Biskup Marian Duś urodził się 25 czerwca 1938 r. w Róży (powiat dębicki), w diecezji tarnowskiej. Na kapłana został wyświęcony 6 czerwca 1968 r. przez kard. Stefana Wyszyńskiego. Sakrę biskupią przyjął w uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia 1986 r. – z rąk Prymasa Józefa Glempa.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą św. żałobną w kościele św. Anny w Wilanowie w poniedziałek 13 września o godzinie 18.oo Pogrzeb odbędzie się w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek, 14 września, o godzinie 11.00 w Świątyni Opatrzności Bożej. Biskup Marian zostanie pochowany w Świątyni Opatrzności Bożej – stał bowiem u boku prymasa Józefa Glempa u początku jej budowy – informuje archidiecezja warszawska.

źródło: archwwa.pl