Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Najbogatsze gminy na Podkarpaciu [MIEJSCA]

PODKARPACIE. Najbogatszą gminą w województwie podkarpackim, przeliczając jej dochód na jednego mieszkańca, była gmina Ostrów w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Na kolejnych miejscach znalazły się gminy: Jawornik Polski i Cisna. Natomiast najmniejszy dochód per capita wykazała gmina Komańcza.

Dochód ogólny gminy Ostrów w 2018 roku  w przeliczeniu na jednego mieszkańca wyniósł 9,2 tys. zł (15. miejsce wśród gmin Polsce). Na drugim miejscu uplasowała się gmina Jawornik Polski w powiecie przeworskim z dochodem per capita 7,4 tys. zł, a na trzecim gmina Cisna w powiecie bieszczadzkim – 6,9 tys. zł. Najbiedniejszą gminą była Komańcza w powiecie sanockim z dochodem 3,7 tys. zł na jednego mieszkańca. W Polsce najmniejszy dochód osiągnęła gmina Zawadzkie w województwie podlaskim (3,2 tys. zł na jednego mieszkańca).

Dochód ogólny gminy Ostrów w 2018 roku, zamknął się kwotą 67,1 mln zł, z czego 45,7 mln zł stanowił dochód własny. Dla porównania gmina Komańcza miała dochód ogólny na poziomie 16,9 mln zł, w tym dochód własny – 6,5 mln zł.

W 2018 roku w porównaniu z 2017 rokiem dochód ogółem gminy Ostrów zwiększył się o 12,2 mln zł, głównie z powodu wzrostu dochodu własnego o 11,4 mln zł, a dochód per capita był wyższy o 1,6 tys. zł. Gmina Ostrów w 2018 roku liczyła 7,2 tys. mieszkańców (stan na 30 czerwca).

źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie