Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Młodzi mężczyźni konstruowali petardę. Nastąpił wybuch, doznali obrażeń ciała w postaci poparzenia twarzy

Zdjęcie ilustracyjne

PODKARPACIE. Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Dębicy prowadzone jest śledztwo w sprawie wyrabiania substancji wybuchowej, która może sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach, tj. o przestępstwo z art. 171 § 1 kk.

Do zdarzenia doszło w dniu 22 stycznia 2021 r. w godzinach wieczornych w miejscowości Róża, gdzie to nastąpił wybuch – w garażu – w związku ze zmieszaniem nieznanych substancji mających służyć do wytworzenia petardy hukowo-błyskowej.

W wyniku zaistniałego zdarzenia dwóch mężczyzn w wieku 22 i 24 lat doznało obrażeń ciała w postaci poparzenia twarzy, a jeden z nich dodatkowo urazu oczu i poparzenia dróg oddechowych.

W sprawie nie ogłoszono dotychczas nikomu zarzutów. Za przedmiotowe przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie