Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Mieszkaniec Rzeszowa w lipcu okradł dwie drogerie. Co teraz grozi 33-latkowi?

Zdjęcie ilustracyjne

RZESZÓW. Policjanci ustalili i zatrzymali 33-latka, podejrzanego o kradzieże kosmetyków. Mężczyzna w lipcu okradł dwie drogerie. Jeden ze sklepów okradł dwukrotnie. Mimo, że cena skradzionych kosmetyków nie przekraczała wartości wykroczenia, to z uwagi na okoliczności działania sprawcy, jego zachowanie zakwalifikowano jako przestępstwo popełnione czynem ciągłym.

Policjanci z komisariatu w Śródmieściu, wyjaśniali okoliczności kradzieży kosmetyków z drogerii mieszczącej się w jednej z rzeszowskich galerii. W lipcu nieznany sprawca dwukrotnie ukradł z niej kosmetyki o wartości 260 zł.

Funkcjonariusze ustalili, że osobą mogącą mieć związek z tymi kradzieżami jest 33-letni mieszkaniec Rzeszowa. We wtorek policjanci zatrzymali go w miejscu jego zamieszkania. Mężczyzna miał dopuścić się dwóch kradzieży kosmetyków, o wartości 260 złotych. Każdy czyn rozpatrywany oddzielnie, byłby wykroczeniem. Jednak z uwagi na to, że kradzieże miały miejsce w krótkich odstępach czasu i dokonywane były w podobny sposób, wykroczenia zostały zsumowane i zakwalifikowane jako przestępstwo popełnione czynem ciągłym.

W trakcie wyjaśniania okoliczności tych zdarzeń okazało się, że mieszkaniec Rzeszowa, w tym samym czasie ukradł jeszcze w innym sklepie perfumy o wartości niemal 610 złotych. Ostatecznie 33-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży, w tym jedną dokonaną czynem ciągłym. Podczas przesłuchania przyznał się do winy. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl