Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Mieszkaniec powiatu rzeszowskiego odpowie m.in. za kradzież z włamaniem

Fot. policja.pl

Za kradzież z włamaniem i inne przestępstwa odpowie 32-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Jak ustalili policjanci mężczyzna kilka razy włamywał się do niezamieszkałego budynku na terenie gminy Cmolas, skąd zabrał m.in. silniki samochodowe. Zgromadzone łupy sprzedawał na skupie złomu, podając się za właściciela sprzedawanych rzeczy.

W ubiegłym tygodniu, kolbuszowscy policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do niezamieszkałego budynku na terenie Cmolasu. Z przekazanych od właściciela informacji wynikało, że sprawca włamał się do budynku, skąd zabrał silniki samochodowe i inne przedmioty. Wartość skradzionych rzeczy pokrzywdzony wycenił na ponad 10 tys. złotych.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego szybko ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć 32-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który pracuje na terenie powiatu kolbuszowskiego. W trakcie wykonywanych w tej sprawie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna kilka razy odwiedził posesję i zabierał z budynku silniki samochodowe i inne przedmioty.

Mundurowi ustalili również, że mężczyzna skradzione przedmioty sprzedał na skupie złomu wprowadzając w błąd sprzedawców, podając się za ich właściciela. Po zgromadzeniu materiałów, w piątek policjanci przedstawili 32-latkowi m.in. zarzuty kradzieży z włamaniem oraz oszustwa. Mężczyzna przyznał się do przestępstw. Funkcjonariusze odzyskali większość skradzionych przedmiotów. W sprawie trwają dalsze czynności.

źródło: policja.pl