Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Mieszkaniec Chicago szukał rodziny od wielu lat! Znalazł ją pod Rzeszowem!

 Niezwykła historia wydarzyła się w podrzeszowskiej Nienadówce (gmina Sokołów Młp.) Mieszkaniec Chicago szukał rodziny od wielu lat! Znalazł ją i przyjechał!

„Majówkę” spędzamy w różny sposób, ale jedno z tych majówkowych spotkań jest szczególne. Pewnie nie doszłoby do niego gdyby nie internetowa strona „Nienadówka- moja mała ojczyzna”. To właśnie dzięki tej stronie i pomocy Pani Elżbiety Motyl w odwiedziny do Nienadówki przyleciał do kuzynostwa Joe Ożóg z Chicago, który od lat poszukiwał rodziny – czytamy we wpisie Urzędu Gminy i Miasta Sokołów Małopolski.

Rodzina, a dokładniej trzecie pokolenie po ponad 100 latach nawiązało ze sobą kontakt. Joe nie mówi po polsku, ale nie przeszkadza to w przebiegu miłych, rodzinnych spotkań, odwiedzaniu licznej rodziny i poznawania swoich korzeni. Na nienadowskim cmentarzu spoczywają pradziadkowie Joe – Antoni 1855 r.-1942 r. i Katarzyna Ożóg z domu Zdeb 1860 r.-1935 r. – pisze sokołowski Urząd na Facebooku.