Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Telefony komórkowe_kreacje_świąteczne - zobacz na Ceneo

Podkarpacie: mammobusy wracają do pracy

Zdjęcie ilustracyjne

Po przerwie w działalności, kolejne placówki ochrony zdrowia wracają do pracy. Po fizjoterapii na początku maja i sanatoriach w połowie czerwca, przyszła kolej na badania mammograficzne w mammobusach.

Harmonogram ich postojów został umieszczony na stronie internetowej Podkarpackiego NFZ http://www.nfz-rzeszow.pl/files/profilaktyka/2019/harm_mam_2019_1.pdf

Badania rozpoczynają się już w ostatnich dniach czerwca w Nowej Dębie, a w lipcu obejmą 25 miejscowości w 10 powiatach naszego województwa.

Badania są bezpłatne i nie wymagają skierowania dla populacji kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Na stronie internetowej podane są numery telefonów służące umówieniu terminu badania. Zachęcamy do badania, lecz z zachowaniem wymaganych środków ostrożności – zatem maseczka jest obowiązkowa – informuje Podkarpacki NFZ.

(ip)