Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Mammobusy. Badania w Sokołowie Młp.

SOKOŁÓW MŁP. Podkarpacki Odział Narodowego Funduszu Zdrowia poinformował o miejscach, gdzie w tym tygodniu będzie można skorzystać z badań w zakresie raka piersi. Mammobus pojawi się także na terenie powiatu rzeszowskiego, w Sokołowie Małopolskim.

Szczegółowe informacje:

11.12.2017 rok Mammobus stacjonuje w Sokołowie Małopolskim obok Urzędu Miasta i Gminy przy Rynku 1
w godz. 9-17
12.12.2017 rok Mammobus stacjonuje w Sokołowie Małopolskim obok Urzędu Miasta i Gminy przy Rynku 1
w godz. 9-17

Dlaczego warto się badać?

Rak piersi jest bardzo często występującym u kobiet nowotworem. Powodem śmierci z tego powodu jest najczęściej zbyt późne wykrycie choroby. Różne badania dowodzą, że kobiety które regularnie korzystają z mammografii znacznie rzadziej umierają z powodu nowotworu piersi. W związku z tym, warto w sposób regularny korzystać z tego rodzaju badań.

Największym ryzykiem zachorowania są obciążone kobiety w przedziale wiekowym 50-69 lata. Zaleca się by panie z tej grupy wykonywały mammografię co dwa lata. W rzeczywistości badanie trwa tylko kilka minut, a jego efektem może być uratowanie życia.