Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Małysz o sukcesie polskich skoczków: praca, która była wykonana w lecie skutkuje

Zdjęcie ilustracyjne

Małysz o sukcesie polskich skoczków w TCS: Praca, która była wykonana w lecie skutkuje

„Dla nas to jest bardzo zadowalające. Wiemy doskonale, że praca, która była wykonana w lecie skutkuje. Fajnie, że ta forma nabiera na mocy i chłopaki pokazują się z wielkim pazurem i pokazują, jak się skacze” – chwalił formę naszych skoczków w Porannej rozmowie w RMF FM Adam Małysz.

„Można powiedzieć, że wtedy ta przewaga była bardzo duża. Pierwszy Obersdorf mi nie wyszedł, później już szedłem po stopniach do góry. Podobnie to teraz wygląda u chłopaków, tylko, że ten poziom, który jest teraz w skokach narciarskich, jest bardzo wyrównany. Mimo że Kamil wczoraj zdeklasował rywali, to ciężko jest aż tak daleko odlecieć, aż taką przewagę zrobić” – w ten sposób czterokrotny zdobywca Pucharu Świata w skokach narciarskich porównywał swoją wygraną w Turnieju Czterech Skoczni do wczorajszej wygranej w TCS Kamila Stocha.

Dyrektor ds. skoków narciarskich w PZN stwierdził, że skoki w ostatnich latach bardzo się zmieniły: „Wszystko się zmieniło – sprzęt, technika, sposób w jaki się trenuje”. Dodał, że nie ma innego kraju, w którym skoki są tak popularne, jak w Polsce. „Myślę, że ten sport jest taki popularny m.in. przez to, że jest jak na stadionie. To jest w jednym miejscu. Kibic może przyjść i zobaczyć wszystko od początku do końca. W telewizji też można pokazać cały ten skok. Druga sprawa: my Polacy jesteśmy żądni sukcesów i lubimy się utożsamiać z tymi sukcesami”.

Rozmowa na RMF24.pl