Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Malował po budynku Honorowego Konsulatu Ukrainy w Rzeszowie. Teraz grozi mu do 5-ciu lat!

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów skierowała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko 35- letniemu mieszkańcowi Rzeszowa.

Mateusz C., jest oskarżony o nawoływanie do nienawiści wobec narodu ukraińskiego poprzez namalowanie na elewacji budynku zajmowanego przez Honorowy Konsulat Ukrainy w Rzeszowie, napisów m.in. ?Raus? oraz symboli kotwicy Polski Walczącej, szubienicy.

Zdarzenie miało miejsce w okresie pomiędzy 30.09.2017 r. a 02.10.2017 r. Sprawca został zarejestrowany przez kamery monitoringowe. Przyczyniło się to do stosunkowo szybkiej jego identyfikację i zatrzymania.

W związku z faktem, że usunięcie napisów i symboli naniesionych na elewacji budynku, zmusiło właściciela budynku do poniesienia kosztów w wysokości 1.200, zł., zarzut wobec Mateusza C. został uzupełniony występek uszkodzenia mienia.

Oskarżony przyznał się do namalowania powyżej napisów i symboli na budynku Konsulatu. Matusz C. jednak zaprzeczył aby uczynił to w celu propagowania nienawiści wobec narodu ukraińskiego. Oskarżonemu grozi kara do 5-ciu lat pozbawienia wolności.