Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Makabra w Leżajsku. Oficjalny komunikat prokuratury!

Zdjęcie ilustracyjne

Wczoraj wieczorem w Leżajsku doszło do brutalnego napadu. 43-latek na motocyklu podjechał do jadącego na rowerze 21-latka i zaatakował go maczetą. Obciął mu lewą dłoń. Napastnik został dzisiaj zatrzymany. Ranny mężczyzna trafił do szpitala. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie wydała oficjalny komunikat dotyczący tej sprawy. Całość publikujemy poniżej.

Prokuratura Rejonowa w Leżajsku nadzoruje śledztwo w sprawie spowodowania w dniu 20 września 2021 roku w Leżajsku, ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u 21-letniego mężczyzny, w postaci innego ciężkiego kalectwa poprzez dokonanie odcięcia dłoni lewej ręki przy użyciu narzędzia ostrokrawędzistego, tj. o przestępstwo z art. 156 § pkt 1 k.k.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do pokrzywdzonego przebywającego na jednej z ulic Leżajska, podjechał mężczyzna poruszający się skuterem, który przy użyciu tasaka dokonał obcięcia dłoni jego lewej ręki. Po zaistniałym zdarzeniu sprawca oddalił się w nieznanym kierunku. Pokrzywdzony nie rozpoznał napastnika, a także nie wskazał jakiegokolwiek powodu ataku na jego osobę.

Następnie z uwagi na charakter doznanych obrażeń ciała pokrzywdzonego przewieziono do Szpitala Specjalistycznego w Krakowie.

Na skutek podjętych czynności procesowych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku w dniu 21 września 2021 roku zatrzymano 43-letniego mieszkańca powiatu leżajskiego, podejrzewanego o dokonanie przedmiotowego czynu. Przy zatrzymanym ujawniono prawdopodobne narzędzie przestępstwa, tj. nóż typu tasak.

W sprawie obecnie wykonywane są intensywne czynności procesowe.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie