Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Lokalne podtopienia na Podkarpaciu spowodowały utrudnienia w komunikacji

Fot. policja.pl

Lokalne podtopienia na Podkarpaciu spowodowały utrudnienia w komunikacji. Choć sytuacja na drogach poprawia się, to wciąż jeszcze na wielu odcinkach dróg (w powiatach rzeszowskim, przemyskim, łańcuckim i przeworskim) nadal one występują. Utrudnienia w ruchu powoduje również osuwająca się ziemia. Policjanci patrolują miejscowości zagrożone podtopieniami oraz sprawdzają czy drogi w tym rejonie są przejezdne. W razie zagrożenia będą kierować ruchem i organizować odjazdy.

Wczorajsze burze na wielu odcinkach dróg, spowodowały utrudnienia w ruchu. Przez intensywne opady, doszło także do podtopień budynków i pomieszczeń gospodarczych w kilku miejscowościach.

Obecnie w Hadlach Szklarskich i w Hadlach Kańczuckich, choć droga wojewódzka nr 835, jest częściowo odblokowana, to nadal występują utrudnienia spowodowane zerwaniem nawierzchni. W Dylągówce w powiecie rzeszowskim, na drodze wojewódzkiej nr 887, wprowadzono ruch wahadłowy dla samochodów osobowych z powodu osuwiska ziemi.

Utrudnienia występują także na drogach powiatowych, w miejscowości Tarnawka (powiat łańcucki), gdzie zerwane zostały dwa mosty i uszkodzona nawierzchnia oraz w miejscowości Handzlówka. Z utrudnieniami muszą się również liczyć kierowcy jadący drogą powiatową w miejscowości Brzózka (powiat przemyski). Uszkodzona jest tam nawierzchnia drogi. Policjanci monitorują drogi w rejonach zagrożonych podtopieniami, sprawdzają czy są przejezdne, a w razie utrudnień, będą kierować na objazdy. Policja przypomina, że lekceważenie znaków zakazu ruchu może prowadzić do tragedii!

źródło: policja.pl