Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Lidl wycofuje popularny produkt. Sprawdź, czy masz go w domu!

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu produktu pn. „Hӓagen-Dazs lody o smaku Strawberry Cheescake, 460 ml, z datą minimalnej trwałości 11.06.2020”.

Główny Inspektor Sanitarny informuje, że firma Lidl sp. z o.o. sp. k., ze względu na bezpieczeństwo konsumentów z alergią na gluten/nietolerancją glutenu, samodzielnie podjęła decyzję o wycofaniu z rynku produktu „Hӓagen-Dazs lody o smaku Strawberry Cheescake, 460 ml, z datą minimalnej trwałości 11.06.2020” i poinformowała organ Państwowej Inspekcji Sanitarnej o wycofaniu.

Zagrożenie:

W wyniku pomyłki niektóre opakowania produktu zostały opatrzone etykietą od innego rodzaju lodów. Skutkiem tego jest błędna informacja dotycząca alergenów, to znaczy obecność glutenu nie została zadeklarowana. Klienci z alergią na gluten/nietolerancją glutenu nie powinni spożywać wycofywanego produktu ze względu na możliwe wystąpienie nietolerancji wywołanej spożyciem.

Szczegóły dotyczące produktu:

Nazwa produktu: „Hӓagen-Dazs lody o smaku Strawberry Cheescake, 460 ml

Data minimalnej trwałości: 11.06.2020

Producent: Bidfood Czech Republic s.r.o. ul. V Rozovem udoli 553, Mikovice, 27801 Kralupy nad Vitavou, Czechy

Fot. gis.gov.pl

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Firma Lidl sp. z o.o. sp. k. poinformowała, że otrzymała od producenta Bidfood Czech Republic s.r.o.
w dniu 10.01.2020 informację i niezwłocznie podjęła decyzję o wycofaniu z rynku artykułu „Hӓagen-Dazs lody o smaku Strawberry Cheescake, 460 ml, z datą minimalnej trwałości 11.06.2020”. Informacja dla klientów została zamieszczona zarówno na stronie internetowej firmy Lidl sp. z o.o. sp. k. (https://kimjestesmy.lidl.pl/folder_aktualnosci/wycofanie-produktu-z-rynku), jak i w sklepach tej sieci handlowej.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej zostały poinformowane o sprawie przez firmę Lidl sp. z o.o. sp. k.  i monitorują proces wycofywania produktu z rynku.

Zalecenia dla konsumentów:

Produkt „Hӓagen-Dazs lody o smaku Strawberry Cheescake, 460 ml” wskazany w komunikacie nie powinien być spożywany przez osoby z alergią na gluten/nietolerancją glutenu.

Firma Lidl sp. z o.o. sp. k. poinformowała o możliwości zwrotu produktu w każdym sklepie Lidl bez konieczności okazywania paragonu.

źródło: gis.gov.pl