Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Ksiądz: Będę apelował, żeby seniorzy nie szli na pasterkę

Zdjęcie ilustracyjne

Ks. Isakowicz-Zaleski: Będę apelował, żeby seniorzy nie szli na pasterkę

„Dam dobry przykład i pójdę się zaszczepić. Myślę, że ważniejszy będzie przykład niż przekonywanie. Natomiast świetnie rozumiem, że będzie grupa osób, która nie da się przekonać i jestem przeciwnikiem tego, żeby ich na siłę do tego zmuszać” – zadeklarował na antenie RMF FM ks. Isakowicz-Zaleski.

Prezes Fundacji im. Brata Alberta podkreślił, że będzie apelował, aby osoby starsze nie szły na pasterkę. „Uważam, że dobro osób określanych jako seniorzy, ale także środowiska, które są podatne na wirusa – myślę tu o ludziach przewlekle chorych, ludziach niepełnosprawnych, osobach z różnymi dolegliwościowi, że w tym wszystkim najważniejsze jest to, żeby w zdrowy sposób podejść do tego problemu. Nie ulegać panice, ale są takie sytuacje… była wojna, był stan wojenny, były ograniczenia. Natomiast one muszą być zdroworozsądkowe. Dzisiaj mamy sytuację, że dowiadujemy się z dnia na dzień o ograniczeniach z komunikatów prasowych, natomiast nie ma wyjaśnienia sensu tych działań. Myślę, że społeczeństwo potrzebuje być potraktowane poważnie – jako ludzie, którzy (będą stosować ograniczenia – przyp. RMF FM) nie dlatego, że policjant przyjdzie, że ich sprawdzi, tylko, że będą przekonani, do tego, że należy ograniczyć te kontakty”

Cała rozmowa na RMF24.pl.