Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Kradzież w rzeszowskim kościele. 38-latek trafił do policyjnego aresztu

Zdjęcie ilustracyjne

Do policyjnego aresztu trafił mężczyzna, który wczoraj przed południem ukradł lichtarz z kościoła farnego. Został ujęty przez wiernych przy próbie ucieczki. Mężczyzna został przekazany policjantom, którzy wyjaśnią teraz okoliczności zdarzenia.

Wczoraj, około godz. 11.30, policjanci interweniowali na Placu Farnym, gdzie został ujęty mężczyzna podejrzewany o kradzież w kościele. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna wszedł do kościoła farnego, gdzie korzystając z małej liczby osób, ukradł z ołtarza lichtarz.

Kradzież zauważył jeden z wiernych i poszedł za mężczyzną. Po wyjściu z kościoła ujął go z pomocą innego świadka. Następnie mężczyzna został przekazany zawiadomionym o zdarzeniu policjantom.

Po wykonaniu niezbędnych czynności 38-latek trafił do policyjnego aresztu. Był pijany, badanie wykazało u niego ponad 2,6 promila. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności zdarzenia, a mężczyzna dzisiaj usłyszy zarzuty.

źródło: policja.pl