Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Telefony komórkowe_kreacje_świąteczne - zobacz na Ceneo

Koronawirus. „Pakt dla przedsiębiorców” w Rzeszowie

Zdjęcie ilustracyjne

RZESZÓW. Aby wspomóc rzeszowskich przedsiębiorców, którzy utracili dochody spowodowane epidemią koronawirusa i którzy wynajmują pod działalność lokale komunalne, Prezydent Rzeszowa podpisał wczoraj tj. 19 marca 2020 r. zarządzenie o pomocy dla tych osób, tzw. „Pakt dla przedsiębiorców”.

1. Osoby prowadzące działalność w lokalach komunalnych, które na mocy Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca br. musiały obowiązkowo zamknąć lokale, mogą starać się o odroczenie spłaty czynszu o 6 miesięcy (np. za marzec zapłacą we wrześniu, za kwiecień w październiku itp.). Dodatkowo mogą ubiegać się o obniżenie czynszu do 80 procent w okresie trwania stanu epidemicznego.

2. Osoby, które dobrowolnie zrezygnowały z prowadzenia działalności w lokalach komunalnych ze względu na zagrożenie zakażenia się i przez to utraciły całość lub część dochodów mogą ubiegać się o obniżenie czynszu do 50 procent na okres trwania stanu epidemicznego. Musza jednak udokumentować obniżenie dochodów np. na podstawie raportów kasowych.

4. Wszystkie sprawy będą rozpatrywane indywidualnie.

5. Wnioski należy kierować od dzisiaj drogą elektroniczną na adres e-mail: bgm@bgm.erzeszow.pl.

6. W razie potrzeby UM prosi o kontakt telefoniczny pod numerem tel. 17 875 46 95.

źródło: rzeszow.pl