Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Koronawirus. Krakowska Policja w niecodzienny sposób apeluje do mieszkańców! [VIDEO]

25 marca 2020

KRAJ. 20 marca br. na terenie całego kraju został ogłoszony stan epidemii. W ograniczanie rozprzestrzeniania się koronawirusa od kilku tygodni zaangażowane są wszystkie służby w tym również Policja.

Wśród licznych zadań z którymi mierzą się dziś funkcjonariusze są również te ukierunkowane na informowanie społeczeństwa o zagrożeniu jakie niesie ze sobą grupowanie się ludzi.

Od wczoraj tj. 24 marca br. na krakowskie ulice wyjechał radiowóz, będący na wyposażeniu Oddziału Prewencji Policji, który posiada mobilny system nagłośnieniowy LRAD. Nagrany komunikat, jest emitowany przez głośnik i odtwarzany w czasie przejazdu ulicami miasta, a także w pobliżu parków, bulwarów wiślanych i innych miejsc najczęściej uczęszczanych przez mieszkańców. Przy jego wykorzystaniu funkcjonariusze apelują do wszystkich o pozostanie w domach, nie gromadzenie się i nie opuszczanie domu bez uzasadnionej potrzeby. Ograniczanie kontaktu z innymi osobami minimalizuje ryzyko zakażenia.

Link do nagrania znajduje się poniżej:

„Tu Policja. W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, zachowując dystans co najmniej dwóch metrów. Prosimy o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Apelujemy, zostańcie w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale przez cały czas trwania epidemii zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych”.

źródło: policja.pl