Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Koronawirus a wybory prezydenckie. Czy będą przełożone?

Paweł Szefernaker o przełożeniu wyborów: Kluczowe będą kolejne dni.

„Wybory za dwa miesiące. Kluczowe będą kolejne dni. W ramach tego, jak będzie się rozwijała ta choroba w Polsce, będziemy obserwować i podejmować kolejne decyzje. Dziś takiej decyzji nie ma, co nie oznacza, że nie jest ona dziś wykluczona. Myślę, że dzisiaj nikt nie myśli o wyborach, wszyscy myślą jak w ciągu najbliższych dni zatrzymać epidemię” – powiedział w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM Paweł Szefernaker.

Paweł Szefernaker: Karetki wymazowe? To będzie realizowane

„To będzie realizowane” – zadeklarował w RMF FM Paweł Szefernaker odnosząc się do pomysłu wprowadzenia tzw. karetek wymazowych, które będą jeździły do chorych w domach i pobierały od nich materiał do testów na koronawirusa. Szczegóły ma ogłosić dziś minister zdrowia.

Krzysztof Ziemiec pytał swojego gościa również o wyjazdy prezydenta Andrzeja Dudy, który odwiedza regiony Polski. „Te wyjazdy – jeżeli się odbywają – to są przygotowywane w taki sposób, żeby to było jak najmniejsze zagrożenie (zakażeniem – red.). Oczywiście jestem też przekonany, że kancelaria prezydenta będzie się dostosowywać do zagrożenia i w związku z tym zmieniać kalendarz pana prezydenta jeśli chodzi o wyjazdy” – stwierdził wiceszef MSWiA. „Pan prezydent, jeżeli ma przykładowo narady ze sztabami wojewódzkimi, to jest raptem kilka osób. Ale myślę, że wszystkie środki ostrożności muszą być dostosowane” – przekonywał polityk PiS.

Cała rozmowa do obejrzenia na RMF24.pl.