Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Konwencja Koalicji Europejskiej w Rzeszowie. Schetyna: Polskę trzeba przewietrzyć!

Fot. Facebook Platforma Obywatelska

RZESZÓW.

Dzisiaj w Rzeszowie odbyła się konwencja Koalicji Europejskiej, w skład której wchodzą PO, PSL, SLD, Nowoczesna oraz Zieloni. Liderem podkarpackiej listy jest europoseł Czesław Siekierski (więcej TUTAJ). Na liście znajdują się także m.in. posłanka PO Krystyna Skowrońska oraz europosłanka Elżbieta Łukacijewska. Nie zabrakło także przewodniczącego PSL Władysława Kosiniaka – Kamysza, a także posłów, posłanek oraz radnych związanych z Koalicją Europejską.

Według sondaży wyborczych Koalicja Europejska i Prawo i Sprawiedliwość idą „łeb w łeb”. Dlatego też ciężko przewidzieć na ten moment, kto zwycięży wybory do Parlamentu Europejskiego. Wybory odbędą się już 26 maja.

„Polskę trzeba przewietrzyć”

Na dzisiejszej konwencji zabrał głos przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Cieszę się, że możemy tutaj być. Szczególne miejsce, szczególny region. Spotykamy się w Rzeszowie, to jest europejskie miasto sukcesu. Miasto, które wie, jak ten sukces osiągać, które od lat ma świetnego gospodarza – powiedział Grzegorz Schetyna.

Przyszłość Polski jest stawką tych wyborów – dodał przewodniczący PO.

Strajk nauczycieli nie wziął się znikąd. Mniejszy strajk, miał miejsce ćwierć wieku temu. Trzeba to powiedzieć wprost: Anna Zalewska jest najgorszym ministrem edukacji w historii. Taka jest prawda – przekonywał.  Polskę trzeba przewietrzyć. Coraz częściej mówią to nawet ci, którzy kiedyś głosowali na PiS – mówił Grzegorz Schetyna.

Na dzisiejszej konwencji przemawiali także m.in. Władysław Kosiniak- Kamysz, Tadeusz Ferenc oraz Czesław Siekierski. Tadeusz Ferenc odniósł się do strajku nauczycieli. Zdecydowanie popieramy ten strajk. Mówię to publicznie i z ogromnym przekonaniem. W Rzeszowie, samorząd dopłaca 100 mln złotych – powiedział prezydent stolicy Podkarpacia.