Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Kadrowa katastrofa w policji? Funkcjonariusze zapowiadają masowe odejścia

Kadrowa katastrofa w policji? Funkcjonariusze zapowiadają masowe odejścia

„Czeka nas ciężki rok. Musimy się liczyć z kadrową katastrofą” – mówią reporterowi RMF FM nie tylko związkowcy, ale także oficerowie pełniący wysokie funkcje w policji. Komentują tak doniesienia o tym, że w związku z kumulacją korzystnych rozwiązań finansowych – w tym wysoką waloryzacją emerytur – policjanci zapowiadają masowe odejścia ze służby.

Jak na te doniesienia reaguje Komenda Główna Policji? „Z odpowiedzi, które uzyskałem wynika, że na razie jest – rzekłbym… w uśpieniu” – informuje reporter RMF FM Krzysztof Zasada.

Jak zaznacza, w informacji którą dostał można przeczytać, że o skali planowanych odejść będzie wiadomo dopiero pod koniec roku. Teraz za wcześnie jest na wydawanie opinii. Szefostwo policji zapewnia natomiast, że robi co może by utrzymać policjantów w służbie. Jako przykład podaje tak zwane „dziadkowe”, czyli wysokie dodatki dla funkcjonariuszy z ponad 25-letnim stażem.

źródło: Rmf24.pl