Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Już niedługo skierowanie na COVID-19 od lekarza POZ

W sobotę, Podkarpacki Oddział NFZ (podobnie jak oddziały NFZ w całym kraju) przekazał do wszystkich lekarzy rodzinnych ważną informację.

W bezpłatnej aplikacji gabinet.gov.pl została udostępniona funkcjonalność do wystawiania zleceń przez lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej na wykonanie testu w kierunku zakażenia koronawirusem.

Po wystawieniu zlecenia, pacjent będzie mógł udać się do dowolnego punktu mobilnego w celu pobrania wymazu. Po wykonaniu badania, wynik będzie dostępny dla zlecającego lekarza w ww. aplikacji, a dla pacjenta na jego Internetowym Koncie Pacjenta. W Polsce ilość punktów pobrań wynosi obecnie 278, na terenie naszego województwa jest ich aktualnie 18.

Na portalu Youtube.com została udostępniona instrukcja przedstawiająca krok po kroku, cały proces z punktu widzenia lekarza POZ.