Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Już jutro WOŚP Rzeszów 2020! Kto wystąpi? [PROGRAM]

Fot. WOŚP

RZESZÓW. 28. Finał WOŚP już jutro. Na głównej scenie gwiazdy wszystkich pokoleń i gatunków muzycznych – oFF KulturA, Mr. ZOOB, Oberschlesien, Feel i Skaldowie w wyjątkowym koncercie jubileuszowym! Wśród atrakcji m.in. laserowe show, roboty, drony i zabytkowe pojazdy.

28. Finał WOŚP w Rzeszowie to impreza przygotowywana z ogromnym rozmachem. Organizatorzy postarali się, by wszyscy mieszkańcy doskonale się bawili, licznie odwiedzali Rynek i Podziemną Trasę Turystyczną i co najważniejsze – hojnie wspierali szczytny cel, jakim jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Wśród licznych atrakcji, które będą dostępne już od godziny 12:00, znajdzie się m.in. zlokalizowane w okolicach Ratusza lodowisko, na którym odbędzie się mecz hokejowy ekstra ligi dziecięcej. Na rynku będzie można również zobaczyć zabytkowe i militarne pojazdy samochodowe oraz najnowocześniejszy sprzęt pożarniczy. W Podziemnej Trasie Turystycznej odbędą się natomiast widowiskowe pokazy kół naukowych Politechniki Rzeszowskiej. Można tam będzie podziwiać samoloty i drony, łazik marsjański, roboty edukacyjne, a także wziąć udział w eksperymentach chemicznych.

Wystąpią znane zespoły

Rzeszowski finał WOŚP to oczywiście również wielkie muzyczne święto. Na początek zagra fantastyczna formacja z Mysłowic – oFF KulturA. Zespół, którego dwaj członkowie pracują na co dzień w kopalni, gra wysmakowany poprock – ciekawie zaaranżowane i jednocześnie wpadające w ucho przeboje. Następnie spodziewać się możemy całkowitej zmiany klimatu – na scenę wkroczy śląska formacja industrial-metalowa OBERSCHLESIEN. Jej występ wzbogacony efektami pirotechnicznymi będzie wyjątkowym widowiskiem, a publiczność przekona się, że zespół nie przez przypadek nazywany jest śląskim Rammsteinem.

Na scenie na Rynku pojawi się także kultowa grupa Mr. ZOOB, która przypomni doskonale znane wszystkim przeboje, takie jak „Kawałek podłogi” i „Kartka dla Waldka”, a następnie fantastyczny zespół FEEL z Piotrem Kupichą na czele porwie rzeszowską publiczność m.in. takimi megahitami, jak „A gdy jest już ciemno” czy „No pokaż na co cię stać”. Po spektakularnym „Światełku do nieba” (godz. 20.00), które będzie miało formę pokazu laserów, wystąpią giganci polskiej sceny muzycznej – SKALDOWIE. Koncertem w Rzeszowie zespół rozpoczyna wielki jubileusz 55-lecia działalności. Skaldowie to najstarszy polski zespół, grający nieprzerwanie od 1965 roku i występujący od ponad pięćdziesięciu lat w niezmienionym składzie.

Wszystkie koncerty i wydarzenia na scenie poprowadzi wyjątkowa para – dziennikarka, vlogerka i pisarka – Ewa Wąsikowska-Tomczyńska oraz konferansjer, showman, aktor, komik i piosenkarz – Bilguun Ariunbaatar. Duetowi prowadzących będzie towarzyszyć na scenie doskonale znany rzeszowskiej widowni Mariusz Zieliński.

Inne atrakcje

Na Rynku zaprezentują się także śpiewające, uzdolnione dzieci z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz tancerze ze Szkoły Tańca GASIEK, a wśród nich reprezentujące mistrzowski poziom, utytułowane tańczące rodzeństwo wraz ze swoimi partnerami tanecznymi.

Oprócz wspaniałej muzyki na Rzeszowian na rynku i w Podziemnej Trasie Turystycznej czeka wiele innych atrakcji, m.in.: przejażdżka starym autobusem – kultowym Jelczem PR110U, który będzie wyruszał z rynku, obwoził uczestników 28. Finału WOŚP po mieście (16 przystanków) i wracał na rynek, pokazy akrobatów – efektowne popisy umiejętności najlepszych zawodników prezentujących mistrzowski poziom w akrobatyce sportowej, pokaz szkolenia psów przygotowany przez rzeszowski oddział Związku Kynologicznego w Polsce, warsztaty plastyczno-manualne, w trakcie których będzie można wykonać własny instrument muzyczny – grzechotkę i stać się członkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, występy Studenckiego Zespół Pieśni i Tańca POŁONINY z Politechniki Rzeszowskiej i prezentacja Rzeszowskiego Klubu Morsów SOPELEK. Na lodowisku pojawi się na łyżwach w towarzystwie wolontariuszy Piotr Kupicha.

Wszystkie te wyjątkowe wydarzenia będą relacjonowane na bieżąco przez telewizję TVN. Relacje z rzeszowskiego Finału WOŚP pojawią się na antenie stacji TVN, TVN24 i TTV.

Partnerami wydarzenia są hotele: Bristol Tradition & Luxury, Grand Hotel BOUTIQUE, FALCON HOTEL.

Rynek:

• Soliści i Reprezentacyjna Dziecięca Grupa Artystyczna Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek
• Tancerze ze Szkoły Tańca GASIEK, a wśród nich utytułowane tańczące rodzeństwo Paula Kamińska i Michał Kamiński wraz ze swoimi partnerami tanecznymi
• Psy wraz z wolontariuszami, pokaz tresury – rzeszowski oddział Związku Kynologicznego w Polsce/przed sceną
• Latające serca – pokazy akrobatów – efektowne prezentacje umiejętności najlepszych zawodników prezentujących mistrzowski poziom w akrobatyce sportowej
• Warsztaty przy studni „Ściana Serdeczności”
• Rozdawanie pierniczków w kształcie serca przez animatorów Rzeszowskiego Domu Kultury
• Wolontariusze na łyżwach – przy Ratuszu w pobliżu rzeszowskiego Rynku zlokalizowane będzie lodowisko udostępnione dla uczestników 28. Finału WOŚP, pośród których będą jeździć wolontariusze.
• 14.30 – mecz hokejowy na lodowisku usytuowanym pod Ratuszem na Rynku. Zobaczymy pokaz umiejętności hokejowych zaprezentowany przez drużynę Żaka Starszego (Klub „Niedźwiadki” Sanok, chłopcy z rocznika 2006). Pokaz będzie zawierał prezentację umiejętności techniki kija oraz techniki jazdy z wykorzystaniem sprzętu specjalistyczny oraz małą grę i doskonalenie indywidualnej techniki kija.
• Samochody z duszą – wystawa pojazdów zabytkowych. Grupa 126 Podkarpacie wystawi i udostępni zabytkowe pojazdy samochodowe oraz motocykle, a także nietuzinkowe samochody nowe. Zostanie także wystawiony samochód który będzie można w całości obkleić serduszkami WOŚP.
• Pokazy Ochotniczych Straży Pożarnych – prezentacja sprzętu gaśniczego, quada oraz specjalistycznego drona do działań ratowniczo-gaśniczych i poszukiwawczych
• Rzeszów jeździ z WOŚP kultowym jelczem PR11OU – darmowe przejazdy zabytkowym Jelczem PR110U, który będzie wyruszał z Rynku, obwoził uczestników  (16 przystanków) oraz wracał na Rynek. W autobusie będą zbierane pieniądze na rzecz WOŚP.
• Prezentacja Konnej Straży Ochrony Przyrody i Tradycji im. 20 Pułku Ułanów
• Pokaz pierwszej pomocy Podkarpackiego Centrum Ratownictwa Medycznego oraz Centrum Medycznego MEDYK w Rzeszowie
• Prezentacja Rzeszowskiego Klubu Morsów SOPELEK
• Pokazy kolekcjonerskich pojazdów militarnych:
– sala przedoperacyjna na samochodzie ciężarowym STAR 660;
– kołowy opancerzony samochód rozpoznawczy BRDM-2;
– gąsienicowy opancerzony transporter-ciągnik MT-LB;
– pojazdy pożarnicze STAR 244 i STAR 266.

Podziemna Trasa Turystyczna:

• Geniusze z Politechniki Rzeszowskiej grają dla WOŚP – prezentacje i warsztaty kół naukowych Politechniki Rzeszowskiej:
– Koło Naukowe „Esprit” (pokazy chemiczne)
– Koło Naukowe Legendary Rover Team (łazik marsjański)
– Koło Naukowe „Euroavia” (samoloty i drony)
– Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych (Xbox, roboty edukacyjne, roboty z lego, roboty biorące udział w zawodach, drukarka 3D)
– Koło Naukowe Szybkiego Prototypowania i Wzornictwa Przemysłowego (drukarki 3D + modele)
• Gramy dla WOŚP na własnoręcznie wykonanych instrumentach – warsztaty plastyczno-manualne, w trakcie których będzie można wykonać własny instrument muzyczny – grzechotkę. Osoby, które je wykonają staną się jednym z wielu muzyków składających się na orkiestrę. Dodatkowo grzechotki, dzięki ich zawartości – kaszy, ziarna itp. będą dźwiękiem przypominać odgłos puszek zapełniających się monetami. Kwestia wizualna powinna zawierać element wspólny jakim będzie np. symbol serca na grzechotkach. Finał warsztatów odbędzie się na scenie, gdzie uczestnicy wspólnie zagrają grzechotkami jako jedna wielka orkiestra.
• Warsztaty zdobienia piernikowych serc „Słodkie Serca”
• Warsztaty wykonania breloka „Klucz do Serca”
• 50 Lat Studenckiego Zespół Pieśni i Tańca POŁONINY z Politechniki Rzeszowskiej – pokaz tańców regionalnych/Trasa Podziemna

Scena:

15.00 – Wielka Ściskawa na Rynku – konkurs polegający na zebraniu jak największej liczby osób w obrębie namalowanego na ziemi serca o powierzchni 20 metrów kwadratowych. Projekt w skali ogólnopolskiej zadebiutował rok temu, od 28. Finału Ściskawy są oficjalnymi wydarzeniami Finału WOŚP, a ich organizatorzy walczą o specjalne nagrody. Dla Ściskaw w Polsce będzie to wart 50 tysięcy złotych sprzęt medyczny.
15.05 – pokaz akrobatów z Klubu Akrobatyki Sportowej w Rzeszowie
15.15 – koncert Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie
15.35 – prezentacja wyszkolenia psów z rzeszowskiego oddziału  Związku Kynologicznego w Polsce
15.50 – koncert zespołu Off Kultura
16.30 – dla kogo gramy? czyli rozmowa z  lekarzem i rodzicami dzieci uratowanych przy pomocy sprzętu zakupionego dzięki WOŚP
16.45 – koncert zespołu Oberschlesien
17.30 – prezentacja Szkoły Tańca GASIEK
17.45 – koncert Mr Zoob
18.30 – wystąpienie Szefa sztabu WOŚP w Rzeszowie
18.45 –  koncert zespołu FEEL
20.00 – światełko do nieba – laser show
20.20 – koncert jubileuszowy – Skaldowie

Podczas tegorocznego finału uczcimy minutą ciszy tragicznie zmarłego w 2019 roku prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

źródło: rzeszow.pl