Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

„Jeżeli nie nastąpi kataklizm, dostawy gazu dla Polski są zapewnione”

Zdjęcie ilustracyjne

„Jesteśmy przygotowani na taką okoliczność, jaka właśnie się zdarzyła, że ze wschodu, od Rosji nie będzie dla Polski gazu. Mamy możliwości sprowadzenia tyle gazu do Polski, żeby dla wszystkich starczyło. Możemy być spokojni” – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Piotr Naimski – pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.

„Jeżeli nie zmienią się warunki generalnie zewnętrzne to obiecuję, że gaz będzie. Jeżeli nie nastąpi kataklizm, w przewidywalnych warunkach dostawy gazu dla Polski są zapewnione” – dodał.

„Nie będziemy kupowali gazu od rosyjskich podmiotów. To się stało szybciej niż przewidywaliśmy. W warunkach normalnych kontrakt gazowy z Gazpromem miał wygasnąć w grudniu tego roku. Do tego się przygotowywaliśmy od 6 lat. Inwestycje, które wtedy zaczęliśmy, są w tym roku kończone, m.in. gazociąg z Norwegii, który będzie w październiku uruchomiony” – zadeklarował w RMF FM pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.

„Będziemy być może musieli zapłacić więcej za gaz (…), dlatego że gaz w tych warunkach wojennych i kryzysu energetycznego, jak inne surowce energetyczne, po prostu będzie być może droższy. Kupujemy gaz po cenie rynkowej, uśrednionej, tak jak inni muszą kupować” – tłumaczył gość Roberta Mazurka.

Więcej na RMF24.pl.