Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Jak wyglądał Rzeszów w czasach PRL-u? [NIEZWYKŁE UJĘCIA VIDEO]

Fot. Rekonstrukcja cyfrowa TVP youtube.com

Na kanale Rekonstrukcja cyfrowa TVP na youtube.com jest dostępny materiał przedstawiający Rzeszów w czasach PR. Miasto było w tym okresie siedzibą województwa rzeszowskiego.Dokument z cyklu „Portret Województwa”. Portret województwa rzeszowskiego i jego stolicy Rzeszowa. Reportaż rozpoczyna się informacjami o powierzchni, ilości miast i gmin oraz liczbie ludności województwa. Prezentacja nowych osiedli wraz z podaniem, ile przekazano w okresie minionych 5 lat mieszkań. Trudna sytuacja ulegnie poprawie, gdy rozpocznie produkcję budowana pod Rzeszowem fabryka domów. Informacja o rozwijającej się bazie szkolnictwa wyższego, nauki i kultury sportretowana ujęciami Politechniki Rzeszowskiej, Wyższej Szkoły Pedagogicznej, Teatru im. Wandy Siemaszkowej, Państwowej Filharmonii i Okręgowego Muzeum – czytamy w opisie filmiku.

W wyniku konsekwentnych uchwał partii (PZPR- red.) i ustalonego programu poprawy warunków socjalno – bytowych mieszkańców w okresie minionych 5 lat przekazano w Rzeszowie do użytku 20 tysięcy izb – mówi lektor.

Link do całego nagrania: https://cyfrowa.tvp.pl/video/miasta,rzeszow,59943218